O stránke

Stránka Život s tetániou vznikla s cieľom vytvoriť jedno miesto, na ktorom nájdeme všetky dôležité informácie o tetánii a tetanickom syndróme. Keď sa človek prvýkrát stretne s pojmom tetánia, nevie, čo si má pod ním predstaviť a tak začne „googliť“. Na internete je už množstvo článkov o tetánii a namiesto toho, aby sme museli všetky články čítať a filtrovať tie, ktoré nám aj pomôžu, chceme dať do pozornosti tie, ktoré sú dôležité a zaujímavé.

Okrem článkov prinášame v rubrike Podcasty a relácie, ako z názvu vyplýva, aj linky na zaujímavé podcasty a televízne relácie, v ktorých sa o téme tetánia diskutovalo s odborníkmi. Preto budeme radi, ak nám aj vy pošlete vaše tipy na zaujímavé články alebo rozhovory a podcasty, ktoré vám pomohli.

Stránka Život s tetániou je ale predovšetkým o príbehoch „tetanikov“, teda ľudí, ktorých trápi tetánia. Tetánia má širokú paletu prejavov a u každého sa môže prejavovať inak, je preto dôležité o nej rozprávať, je dôležité rozprávať o každom našom príbehu, o každej našej skúsenosti s tetániou. Spomínate si na to, keď vám prvýkrát diagnostikovali tetániu a čo by ste dali za to, ak by ste našli človeka, ktorý má rovnaké alebo podobné prejavy tetánie? Zaujímalo by vás, čo mu pomáha, však? A presne v tomto duchu chceme tvoriť obsah stránky Život s tetániou.

Pri tetánii je dôležité uvedomiť si, že v tom nie sme sami. Podľa odhadov trpí tetániou viac ako 10% populácie. Súvisí to najmä so životným štýlom, aký vedieme, s dostatočným príjmom vitamínov a minerálov, ale aj so stresom a nárokmi, ktoré na seba kladieme.

Veríme, že ak spojíme svoje sily a podelíme sa o svoje príbehy, ľahšie nájdeme cestu, ako prejavy tetánie potlačiť a pomôžeme tak aj ostatným, ktorí sa s tetániou stretli prvýkrát. Pridáte sa k nám a podelíte sa o vaše skúsenosti s tetániou? Váš príbeh nám môžete poslať na email ahoj@zivotstetaniou.sk a my ho na stránke zverejníme. Dôležité je opísať, ako sa vám tetánia prejavuje a aj to, čo vám ju pomáha zvládať.

Pod článkami a jednotlivými príspevkami je zároveň aj možnosť pridať komentár, takže, ak by vás niečo zaujalo, čo by ste chceli doplniť alebo sa na niečo spýtať, pokojne tak urobte.

Zároveň budeme radi, ak sa k nám pridáte aj na facebooku:
Tetánia-preč s ňou s prírodou a pohybom